БІЛИЙ СПИСОК РАДИ БІЗНЕСУ

 

1. Інституційні реформи:

- Створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів правоохоронних органів.

Ключові вимоги бізнесу щодо діяльності нового органу – за посиланням

- Інституційна реформа перевіряючих та контролюючих органів: запровадження персональної відповідальності, ризик-орієнтованого підходу до перевірок, проведення відкритих конкурсів на керівні посади.

Підтримуємо Стратегічний план реформування податкової служби та  План заходів з реформування митної служби

 

2. Реформа податкової системи:

- Ухвалення нового Податкового кодексу Розвитку та Митного кодексу, який міститиме норми по  заміні податку на прибуток податком на виведений капітал для всіх компаній, зниження сукупного податкового навантаження на фонд оплати праці до цільового показника 25%, модифікації податку на землю та інше), із компенсацією за рахунок зниження неефективних видатків держбюджету (зниження загальнодержавних видатків до 35% від ВВП).

- Детінізація економіки, зокрема ринку оренди землі та сільгосппродукції. Запровадження єдиного податкового електронного документа задля контролю ланцюжка постачання ризикових категорій товарів та стимулювання покупця отримувати фіскальний чек при їх покупці. Відкриття деперсоніфікованої інформації з  митних баз.  Лібералізація системи реєстрації розрахункових операцій (РРО третього покоління).

- Деофшоризація економіки - реалізація Плану заходів, зокрема реалізація чотирьох пунктів з плану BEPS та покращення контролю за ТЦО.

- Збереження спрощеної системи оподаткування. Сприяння легальному мікро- і малому підприємництву. Мінімізація зловживань за допомогою спрощеної системи.

- Запровадження механізму податкової субсидії, згідно якого кожен громадянин та підприємство зможуть частину свого податку на доходи фізичних осіб або податку на виведений капітал сплачувати на рахунок громадської організації або партії, за вибором платника податку, із відповідними запобіжниками щодо можливих зловживань.

 

3. Адміністрування

- Запровадження безпаперових технологій: заборона державним органам вимагати інформацію, яка міститься у державних базах даних.

Зокрема підтримуємо необхідність реалізації урядового законопроекту «Про цифрову економіку України» та виконання заходів в рамках Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства України.

- Запровадження сучасного трудового права, заснованого на свободі трудового договору, спрощення формальностей та зменшення штрафних санкцій за порушення трудового законодавства.

 

4. Демонополізація та реформа енергетичного сектору:

- Визначення кросс-галузевих монополій на ринку вугілля та електроенергії і умов їх примусового поділу, забезпечення вільного обміну електроенергією з країнами Європейського союзу з метою обмеження монополії на ринку електроенергії, прийняття законодавчих змін необхідних для відкриття імпорту електроенергії та стимулювання експорту. Забезпечення рівності доступу учасників суміжних ринків до товарів та послуг природних монополій, зокрема електромереж та запровадженя ринку приватної тяги. Забезпечення незалежності регуляторних органів, зокрема АМКУ та НКРКЕП, шляхом визначення їх правового статусу, гарантування фінансової незалежності працівників.

 

5. Реформа виборчого законодавства:

- Прийняття нового виборчого кодексу (з моделлю пропорційної виборчої системи із відкритими списками)